19.hét

MLSZ Országos U12 Észak-Nyugat 24. forduló

ZTE FC – Illés Akadémia 6:1

ZTE: Bódis M., Salamon, Borza, Takács, Bódis Zs., Tornai, Farkas, Bazsika, Hosszú N. – Cserék: Fonnyadt, Hári, Csalló, Antal, Bagó, Hosszú O., Kemény

Gólszerzők: Tornai (3), Hosszú O., Bazsika, Antal

Nagy Tamás: Szinte ugyanaz volt a mérkőzés forgatókönyve, mint a szombathelyi találkozónak. Kicsit megilletődötten kezdtünk, az ellenfélnek ajándékoztunk egy gólt. A mérkőzés első felében, játékban kevesebbet nyújtottunk, nem voltunk eléggé kezdeményezők. A második játékrészben viszont bátran, agresszíven játszottunk, felvállaltuk az előre játékot és szép gólokat rúgtunk. Összességében egy jó iramú mérkőzésen, kevesebb játékkal is fölényes győzelmet szereztünk.

MLSZ Országos U13 Észak-Nyugat 24. forduló

ZTE FC – Illés Akadémia 2:0

ZTE: Lakos, Vörös, Szűcs, Pap, Horváth, Kiss-Szécsényi, Nyári, Csikós, Csehkis – Cserék: Tóth, Király, Táncos, Papp

Gólszerzők: Tóth (öngól), Nyári

Bagó Gábor: Ebben a szezonban ezzel a mérkőzéssel harmadszor is sikerült legyőznünk az Illés Akadémiát. Külön öröm,hogy a 3 lejátszott mérkőzésből 2-szer kapura lövése sem volt ellenfelünknek. Ezen a meccsen az első negyed kivételével magabiztosan és helyenként jó játékot mutattak a srácok. Sok lehetőséget tudtunk kialakítani, és ha jobban koncentrálunk a ziccerekben akár nagyobb arányban is megnyerhettünk volna a mérkőzést. Úgy gondolom rövid és hosszútávon is a jobb csapat nyerte meg mind a három idei összecsapást. Gratulálok csapatomnak az újabb győzelemhez!

MLSZ Országos U14 Alap csoport Nyugat 24. forduló

ZTE FC – Kaposvári Rákóczi BFLA 4:0 (2:0)

ZTE: Bieder (Lakos) – Romoda-Ferenczi, Láng, Jávor, Tuboly (Lovrek) – Gájer, Bagó, Baglady – Somlói-Orbán (Kovács Mir.), Márfi (Gerencsér), Belső (Kovács Mil.)

Gólszerzők: Belső (2), Somlói-Orbán, Bagó

László Dávid: Az első félidő kimondottan jó játékot hozott a részünkről. Sokat birtokoltuk a labdát és a góljainkon kívül rengeteg helyzetet alakítottunk ki és meglátásom szerint jól játszott a csapat. A második félidő játék minőségében már elmaradt az elsőtől. Bár itt is szereztünk két gólt meglátásom szerint kicsit beleültünk a meccsbe. Ennek több oka is lehetett, de talán elsődlegesen az, hogy ellenfelünk elfáradt így nem voltak a srácok rákényszerítve, hogy nagy tempóban focizzanak. Köszönjük a vezetőségnek a lehetőséget, hogy a stadionban léphettünk pályára. Gratulálok a csapatomnak! Ezzel a győzelemmel biztossá vált, hogy célunkat elértük és a srácok jövőre is egy olyan bajnokságban szerepelhetnek, ami a fejlődésüket szolgálja.

MLSZ Országos U15 Alap csoport 22. forduló

ZTE FC – Újpest FC 1:4 (0:2)

ZTE: Tóth (Horváth L.) – Takács R., Vincze (Papp), Takács, Szente – Dobos, Nagy-Bognár (Nagy), Pál – Horváth Z. (Németh D.), Reinprecht (Szabó), Németh R.

Gólszerző: Pál

Fujsz Ferenc: Az első félidőben megmutatta az Újpest, hogy nagyszerű támadósorral rendelkezik, bár sok lehetősége nem volt, de ami igen azt értékesítette is. Nekünk is voltak lehetőségeink és egy jogosnak gondolt büntetőnél néma maradt a játékvezető sípja. A második félidőben volt 25 perc amikor a támadásink nagyon veszélyesek voltak, ebben a szakaszában a mérkőzésnek szereztük a gólt, ha a vendégek kapusa nem véd olyan jól, mint ahogy tette, akkor nagyon szorossá tehettük volna a mérkőzést, sajnos a vége ismét a vendégeké volt. Köszönöm a srácoknak az egész éves munkáját, a kitűzött célt elértük! Gratulálunk az Újpestnek a bajnoki címhez!

MLSZ Országos U16 "C" Csoport 12. forduló

ZTE FC – PMFC 0:0

ZTE: Barbarics – Kasza, Szirmai, Nagy-Balázs, Hóbor (Fábián) – Kiss, Mulasics, Kálmán (Darmai) – Szindekovics, Szemes (Szabó), Ebedli

Horváth Gábor: Jó iramú mérkőzésen sikerült egy pontot szereznünk , egy jó ellenfél ellen. Minden dicséret megjár csapatomnak végig remek hozzáállásban , jó felfogásban futballoztak. Játék tartalmában , minőségében sok mindent visszaláttam a csapattól, jól szolgálta a mérkőzés a játékosok valamint a csapat fejlődését. Gratulálok csapatomnak!

MLSZ Országos U17 "C" Csoport 11. forduló

Békéscsaba Előre SE – ZTE FC 3:1 (2:0)

ZTE: Mörk Má. – Molnár, Horváth, Mörk Mil., Cserép – Dobos, Benczik (Kasza), Mecséri – Szabó Bar. (Tóth), Dézsenyi, Ebedli (Szemes)

Gólszerző: Dézsenyi

Horváth Gábor: Csapatunk hosszú túrára indult ebben a fordulóban. A mérkőzésre hangolódás közepette szerettünk volna minél jobb eredményt elérni, jó erőkből álló vendéglátónkkal szemben. A mérkőzés nem indult jól számunkra, hiszen ellenfelünk kihasználta két hibánkat rögtön a mérkőzés elején, ami mindjárt meg is határozta a mérkőzés kezdeti alakulását. Játékosaim dekoncentrált állapotát tovább nehezítette a két gyors kapott gól. Az első félidőben ellenfelünk fölényben játszott, frissebben, dinamikusan támadott. Csapatom próbált a kezdeti sokkból magához térni, de ez elmúlt hetek jó teljesítményei, ezen a mérkőzésen nem működtek. Rengeteg átadási, helyezkedési hiba övezte játékunkat. A második félidő elején egy labdaszerzés után Dézsenyi határozottan, okos gólt szerzett. Ekkor úgy tűnt visszajövünk a mérkőzésbe. Több kockázatot vállaltunk, voltak lehetőségeink. Viszont újra hatalmas hibát vétettünk, ami viszont megpecsételte a következő percekre sorsunkat. Ellenfelünk nagyszerűen játszott, megérdemelten győzött. Nekünk nem ez volt a legjobb napunk, de hát ilyen is előfordul ebben a játékban. Dolgozunk tovább!

MLSZ Országos U19 "B" Csoport 12. forduló

DVTK – ZTE FC 4:1 (1:0)

ZTE: Sinkó – Péterfi, Bolla, Vert, Gulyás – Töttő, Máté (Csonka), Lórántfy (Németh) – Bedő, Fábián, Kovács

Gólszerző: Töttő

Mihalecz Péter:  Nehéz mit mondani egy ilyen mérkőzés után.. A játék összes elemében jól játszottunk, nagyon sok nagy helyzetet dolgoztunk ki. 3-4 mérkőzést is meg lehetett volna nyerni a helyzetek száma alapján. Egy kivétellel a kapu előtt nagyon impotensek voltunk, senkinek sem sült el a lába..