14. hét

MLSZ Országos U19 "B" Csoport 7. forduló

ZTE FC – MOL Fehérvár FC 0:4 (0:2)

ZTE: Németh – Jóna, Gyarmati, Bedővári, Papp – Kámi, Töttő (Vert), Györe (Lórántfy) – Máré (Péterfi), Sipőcz (Kovács), Fábián

Mihalecz Péter: Sajnos nagyon rossz körülmények között kellett lejátszanunk a mérkőzést. Az első félidőben az erős szél által támogatott ellenfél gyakran beszorított minket a saját kapunk elé és a két hibánkat egyből gólra is váltották. Később már jobban játszottunk, lehetőségeink is megvoltak a gólszerzésre, de a kapu előtt nagyon határozatlanok voltunk. Majd a második félidőben a Videoton egy kontrával sajnos végleg eldöntötte a mérkőzést.

MLSZ Országos U17 "C" Csoport 6. forduló

VÁC VLSE – ZTE FC 0:2 (0:1)

ZTE: Mörk Má. – Király, Horváth, Mörk, Cserép – Szabó, Dobos, Dézsenyi (Benczik) – Molnár, Csonka (Mecséri), Pers

Gólszerzők:  Dézsenyi, Molnár

Horváth Gábor: Csapatunk az utolsó helyen álló Váchoz látogatott. A mérkőzés egy jelentősen felázott pályán, és kissé zord időjárási viszonyok között kezdődött, később a körülmények javultak. Nagyon magabiztosan, és a mérkőzést kontrolálva kezdtünk, szép labdakihozatalokkal, széleken vezetett támadásokkal. Ellenfelünk kontrákra rendelkezett be, melyek azért hordoztak veszélyt magukban, mert két kimondottan gyors szélső támadójukra próbálták ezt játszani. A félidő második felében a kombinatív játékunkba sok pontatlanság csúszott, ami rontott a kezdeti minőségünkön. Egy pontrúgásból viszont sikerült a vezetést megszereznünk percekkel a szünet előtt. A második félidőben a játék képe nem változott, mi próbáltunk játékot építeni, a hazaiak kontrákra rendezkedtek be. Mi is eldönthettük volna a mérkőzést, de a végsőkig nyitott volt a kérdés, hiszen a váci csapat is hagyott ki nagy lehetőséget egy veszélyes kontratámadás után. Majd az utolsó percben egy pontos, hosszú kapuskirúgásra Molnár Kristóf szemfülesen rástartolt, és nem hibázott. Ezzel a mérkőzést le is zárta, örömteli, hogy ismét sikerült eredményes mérkőzést játszanunk.

MLSZ Országos U16 "C" Csoport 8. forduló

Tarpa SC – ZTE FC 3:0 (0:0)

ZTE: Barbarics – Szemes, Szabó, Nagy-Balázs, Kasza – Mulasics, Darmai (Lukács), Kiss – Szindekovics, Kálmán (Fábián), Ebedli

Horváth Gábor: Az első félidőben teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk az ellenfelünknek, viszont a második félidőben hiba csúszott védekezésünkbe, amit ellenfelünk azonnal kihasznált . Mérkőzés összképe alapján ellenfelünk megérdemelt győzelmet aratott, de ennek ellenére is azt gondolom, hogy minden dicséret megjár játékosaimnak, hiszen végig küzdöttük a mérkőzést, megbeszélt feladataikat mind támadásban, védekezésben megpróbálták megvalósítani , ami több esetben jól működött.

MLSZ Országos U15 Alap csoport 17. forduló

ZTE FC – Szeged-Csanád  Grosics Akadémia 1:1 (1:0)

ZTE: Tóth – Takács R., Takács M., Vincze, Szente (Nagy-Bognár) – Jándli (Reinprecht), Király (Nagy), Dobos – Pál (Horváth Z.), Szabó (Papp), Németh R. (Németh D.)

Gólszerző: Németh R.

Fujsz Ferenc: Egy jól felkészített, jó játékosokból álló vendégek ellen, kettő ellentétes félidőt láthattunk. Az első félidőben 4-5 százszázalékos helyzetünk volt, amiből eldönthettük volna a mérkőzést, míg ellenfelünknek helyzete sem volt. A második félidőben végig a Szeged játszott fölénybe, de helyzetig továbbra sem jutottak, egy pontrúgást követően fejesből egyenlítettek. A második félidőben megvolt a mérkőzés labdánk, amikor egy kontrát követően a kapusba rúgtuk a százszázalékos ziccert, majd a lecsorgó labdát a már teljesen üres kapu mellé rúgtuk. Gratulálok a srácoknak 60 perc játékhoz, de ennyi helyzetből illene lezárni egy mérkőzést.

MLSZ Országos U14 Alap csoport Nyugat 19. forduló

Budafoki LC – ZTE FC 1:1 (1:0)

ZTE: Farkas (Bieder) – Kovács Mil. (Márfi), Jávor, Gyarmati, Romoda-Ferenczi – Bagók,  Baglady, Gájer – Somlói-Orbán, Tuboly (Kovács), Nyári (Lovrek)

Gólszerző: Bagó

László Dávid: Kísértetiesen hasonló mérkőzés volt, mint a szerdai. Egy nálunk jóval gyengébb képességű csapatot nem sikerült megvernünk. A mérkőzés korai szakaszában hátrányba kerültünk. A Budafok egyetlen támadója kapunak háttal a 16-os vonalunkon átvett egy labdát. Nem kerültünk vele kontaktba, hagytuk megfordulni is és egy szép lapos lövéssel gólt szerzett. Mentünk előre az egész mérkőzésen. Berúgtunk körülbelül 30 szögletet, 12 oldalszabadrúgást és volt ezen felül még 5-6 kimondottan nagy helyzetünk. Ezekből egyszer sikerült kapuba juttatnunk a labdát. Mezőnyben kerültük a párharcokat, a játékosaim igyekeztek letutizni a játékot, a vállalkozó kedv és a kezdeményezés szinte a nullával volt egyenlő. Nem igazán érezzük át azt, hogy a jövő évi bajnoki szereplés múlik az idein és véleményem szerint azt sem nagyon, hogy amit teszünk, vagy nem teszünk annak következménye van…Jövő héten újra próbálkozunk.

MLSZ Országos U13 Észak-Nyugat 19. forduló

Gyirmót SE Győr – ZTE FC 0:4 (0:0)

ZTE: Wolf (Lakos) – Horváth  (Tóth), Szűcs, Pap, Táncos (Vörös) – Csehkis (Bódis), Kiss-Szécsényi, Csikós – Papp (Bazsika)

Gólszerzők: Vörös (2), Tóth, Bazsika

Bagó Gábor: Végig koncentráltan és fegyelmezetten játszottak a srácok. A nagy szél sajnos hátráltatta mind a két csapatot de ennek ellenére úgy gondolom jól és okosan játszott mind a két csapat. Sokat birtokoltuk a labdát és voltak szépen felépített támadásaink és góljaink. Gratulálok a csapatnak az újabb győzelemhez.

MLSZ Országos U12 Észak-Nyugat 19. forduló

Gyirmót SE Győr – ZTE FC 2:2 (0:0)

ZTE: Bódis M. – Borza (Hári), Bagó (Gergály), Salamon (Fonnyadt), Takács – Hosszú N. (Tornai), Kemény (Németh D.), Hosszú O. (Németh B.) – Csalló (Antal)

Gólszerzők: Takács, Tornai

Nagy Tamás: az idei leggyengébb teljesítményünket sikerült nyújtanunk. Az időjárás sem kedvezett a saját játékunknak, az orkán erejű szélben és esőben normális futballt lehetetlen volt produkálni. Mindkét csapat sok hibával játszott, szinte az első perctől kezdve egy brusztolós játék alakult ki a pályán, ami nézhetetlenné tette a mérkőzést. Helyzeteink alapján nyernünk kellett volna, ám játékban nem érdemeltünk győzelmet. Legnagyobb ellenfelünk ma az időjárás volt.

U11 Bozsik Torna Király

2022.04.10.

Csapat tagjai: Bodrogi Áron, Horváth Gergely, Józsa Levente, Soltész Máté, Farkas Máté, Husz Milán,  Németh Flórián, Szemes Lóránt, Ferincz Bence, Janiga Domonkos, Papp Pongor, Sziva Barnabás

Buzási Gábor: Remek körülmények között a Király Sportcentrumban vettünk részt a Tavaszi 3. Bozsik Tornán, öröm volt nézni a játékosaimat, élvezték a játékot, mind a négy mérkőzésünket megnyertük, rengeteg helyzetet alakítottunk ki, sok gólt szereztünk, végig mi domináltunk. Gratulálok a CSAPATOMnak!

U10 Bozsik Torna Király

2022.04.10.

Csapat tagjai: Belák Gergely, Lambing Ruben, Kaj Benett, Molnár Atilla Bendegúz, Salamon Kristóf, Németh Ákos, Zsiga Martin,  Lahocsinszky Lázár, Nagy Bende, Skáfár Mór

Jankovics Péter: Felemás érzéseim vannak a tornával kapcsolatban. Amikor koncentráltan futballoztunk és fegyelmezettek voltunk akkor folyamatosan domináltunk ellenfeleink ellen, de voltak a mérkőzéseinken rövidzárlataink, amikor szét estünk fejben kényelmesek lettünk és hibát hibára halmoztunk. Összességében viszont elégedett vagyok a tornán nyújtott teljesítményünkkel a hibáinkat látjuk, és ezeket próbáljuk a jövőben javítani.