13. hét

MLSZ Országos U12 Észak-Nyugat 18. forduló

MOL Fehérvár FC – ZTE FC 0:3 (0:0)

ZTE: Bódis M. – Borza (Hári), Bagó, Salamon, Takács – Bódis Zs. (Hosszú O.), Csalló (Kemény), Hosszú N. (Tornai) – Bazsika

Gólszerzők: Bazsika (2), Bagó

Nagy Tamás:  Egy labdabiztos, játékügyes csapat ellen futballoztunk, akik mezőnyben többet birtokolták a labdát. Győzelmünk ellenére a mutatott játékunk kicsit karcsúbb volt. Kevés összjátékot tudtunk kialakítani és több esetben is pontatlanul játszottunk. Csapatom langyosan kezdte a mérkőzést, az agresszivitás nem volt megfelelő, emiatt nem tudtunk azokon a területeken labdát szerezni, ahol szerettünk volna. Később rendeztük a sorokat és ezt követően a csapatvédekezésünk kiválóan működött. Ami pozitívum, hogy szinte minden támadásunkban benne volt a gólveszély és a 3 gól ellenére még 4-5 nagy helyzetünk volt, amiket nem tudtunk gólra váltani.

MLSZ Országos U13 Észak-Nyugat 18. forduló

MOL Fehérvár FC – ZTE FC 0:2 (0:0)

ZTE: Lakos – Horváth (Táncos), Szűcs (Tóth), Pap (Vörös), Tuboly – Csehkis, Csikós, Kiss-Szécsényi – Nyári (Papp)

Gólszerzők: Nyári, Tuboly

Jók: Lakos, Pap, Csehkis, Tuboly

Bagó Gábor: Győzelmünk ellenére nem voltam megelégedve sem a  mutatott játékkal sem pedig pár játékos hozzáállásával. Ellenfelünk játékban egyértelműen fölénk nőtt és sokat birtokolta a labdát, igaz nagy helyzetig nem nagyon jutottak viszont mindenképpen dícséret illeti őket a mutatott játékért. Csapatom ezen a mérkőzésen lassan és félénken játszott. Védekezésben nem voltunk agresszívak,sok párharcot veszítettünk és sokszor csúszott el a csapatvédekezés is. Támadásokban ami nem jellemző ránk sajnos nem voltunk labdabiztosak és kevés volt a labda nélküli mozgás is. Az átmenetek amiket rengeteget gyakorlunk lassúak és pontatlanok voltak. Ami  pozitívum, hogy gyengébb játékkal is sikerült megnyerni a mérkőzést egy nagyon jó csapat ellen. Bízom benne,hogy a mérkőzés utáni szavaim az öltözőben nem üres fülekre találtak és elgondolkodnak rajta a játékosaim.

MLSZ Országos U14 Alap csoport Nyugat 18. forduló

ZTE FC – Tatabányai SC 8:1 (3:1)

ZTE: Farkas (Bieder) – Kovács Mil., Jávor, Gyarmati, Romoda-Ferenczi – Gájer, Bagó, Kovács Mir. (Gerencsér) – Somlói-Orbán (Nyári), Márfi (Tuboly), Belső (Kovács B.)

Gólszerzők: Belső (2), Somlói-Orbán, Márfi, Kovács Mil., Nyári, Gerencsér, Kovács B.

Jók: az egész csapat

László Dávid: Nagyon jó mérkőzést játszottunk és ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattunk. Az első félidő kimondottan magas színvonalú és nagy iramú játékot hozott. Úgy gondolom, hogy a játék minden elemében jobbak voltunk ellenfelünknél. Lehetne itt nagy szakmai szavakat használni: jó volt a magaspresszingünk, nagyon jó volt a középső zónás védekezés, jól nyitottuk a területeket, jók voltak a mélységi befutásaink és sorolhatnám, de nem emiatt voltunk sikeresek, mert ezekkel a dolgokkal nagyon az előző két vesztes mérkőzésünkön sem volt nagy probléma. A különbség a hozzáállásban volt. Ezen a meccsen, ha nagyítóval kerestem volna sem találok olyan embert, aki nem tett meg mindent ezért a sikerért!Nagyon sok játékos extrát teljesítményt nyújtott ezen a meccsen!Gratulálok a srácoknak!

MLSZ Országos U15 Alap Csoport 16. forduló

Sajóvölgye FSE – ZTE FC 0:2 (0:1)

ZTE: Horváth L. – Takács R., Takács M., Vincze, Szente (Horváth Z.) – Dobos (Nagy), Jándli (Papp), Király – Pál (Németh D.), Szabó (Reinprecht), Németh R. (Nagy-Bognár)

Gólszerzők: Jándli, Pál

Fujsz Ferenc: Nagyon értékes 3 pontot tudtunk szerezni idegenben, de aki látta a mérkőzést, azt azt is láthatta, hogy ha kicsit pontosabbak vagyunk, jobb technikai megoldásokat választunk, akkor akár 2 számjegyű is lehetett volna végeredmény. Gratulálok a srácoknak a győzelemhez, viszont a játékban még van hova fejlődnünk.

MLSZ Országos U16 "C" Csoport 7. forduló

Nyíregyháza Spartacus FC – ZTE FC 0:1 (0:0)

ZTE: Barbarics – Szemes, Szirmai, Nagy-Balázs, Kasza – Kiss, Mulasics, Darmai (Lukács), Mulasics – Ebedli (Fábián), Szindekovics, Kálmán

Gólszerző: Ebedli

Horváth Gábor: Minden dicséret megjár játékosaimnak , amit elterveztünk azt remekül megvalósították a mérkőzésen. Taktikai feladataikat maximálisan betartották, hozzáállásban, akaratban , alázatban felülmúltuk ellenfelünket igazi csapatként működve.  Előrefele játékunk még nem az igazi,több hibával játszunk , még mindig több esetben kapkodunkezáltal rossz döntéseket hozunk. Büszke vagyok csapatomra a mérkőzésen nyújtott teljesítményükhöz, érett , fegyelmezett játékot mutattak!

MLSZ Országos U17 "C" Csoport 5. forduló

Nyíregyháza Spartacus FC – ZTE FC 0:0

ZTE: Mörk Má. – Király, Horváth, Gumhert (Mörk Mil.), Cserép – Dobos, Dézsenyi, Szabó Bar. (Benczik) – Németh, Csonka, Mecséri (Pers)

Horváth Gábor: Csapatunk a tabella második helyezett vendégeként lépett pályára. A mérkozés elején kimondottan bátor, kedvezményező játékkal magunkhoz vettük az irányítást. Ennek eredményeképpen az 5. percben hatalmas ziccert sikerült kialakítani, ami sajnos kimaradt. Az első negyedóra után, a talán kissé megilletődött hazai csapat kezdett magához térni, és pontos tetszetős játékkal kiegyenlitetté tették a játékot. A félidő második részében, sajnos a mi játékunk eset vissza, nagyon sok rossz átadás, és téves döntések jellemezték csapatunkat. A félidőben sikerült átbeszélnünk hibáinkat, és megnyugodnunk. A második félidőben feljavult a csapat játéka, és a szélső zónákban kimondottan tetszetős, veszélyes támadásokat vezettünk. Kidolgoztunk nagy helyzeteket, egy esetben a hazaiak védője a kapu torkából tisztázott, máskor a kapufa mentette meg a vendéglátókat a góltól. Viszont a kialakuló nyíltsisakos játék közben a nyiregyházi csapat is alakított ki nagy helyzeteket, de védelmünk, és kapusunk is jól teljesített. Összeségében főleg a második félidőben egy jó iramú mérkőzésen, talán közelebb áltunk a győzelemhez, de a döntetlent igazságosnak érzem, hiszen az ellenfélnek is voltak gólszerzési lehetőségei.

MLSZ Országos U19 "B" Csoport 6. forduló

Várda Labdarúgó Akadémia – ZTE FC 2:0 (1:0)

ZTE: Németh – Sipőcz, Bolla, Gulyás, Péterfi – Kámi, Györe, Töttő (Lórántfy) – Fábián, Máté (Bedővári), Kovács

Mihalecz Péter:  Nem a játék vagy taktika miatt kaptunk ki, hiszen azt kaptuk amit vártunk az ellenféltől és a labdabirtoklásunk is megfelelő volt. A jó hozzáállás és a mentalitás a legfontosabb, ez az alap és többi csak ezután jön. Ezen a mérkőzésen ebben nagyon gyengék voltunk, de tudniuk kell a játékosaimnak ezen a legkönnyebb is javítani. Nincs más út, fel kell venni a kesztyűt és keményen beleállni a mérkőzésekbe!