U19 és NB III évértékelő

Felkészülés, és az első tapasztalatok:
Egyetlen célunk volt a téli felkészülés megkezdése előtt, mégpedig, hogy maradjon a gyerekek fejlődése olyan folyamatos, mint az első félévben volt. Ennek tükrében több játékosunk az NB III-as keretből a felnőtt csapattal kezdte meg a felkészülést, alattuk pedig az U19-et és az NB III-at összevonva indítottuk az edzéseket. Ennek a rendszernek köszönhetően nagyobb kihívás elé tudtuk állítani a napi munkában a gyerekeket, hétvégén pedig mindenki megkapta a mérkőzésterhelést a saját korosztályában, így ott nívósabb teljesítményt leadva.

Szakmai tapasztalatok, és versenyrendszer:
Szakmai téren nem változtak az elképzeléseink, célunk továbbra is a hármas egység egyensúlyban tartása, ez maradt az elsődleges. A felnőtt játékosaink játékban tartása, esetleges hosszabb kihagyás után visszatérő játékosok felépítése, a csapat eredményes szereplése az NB III-ban, és fiatal játékosaink fejlesztése, integrálása a felnőtt futballba. A szezon egészét tekintve nagyon büszkék lehetünk rá, hogy ezeket sikerült teljesíteni!
A téli felkészülés végén komoly problémák jelentkeztek, ami hatással volt csapataink szereplésére egészen a félév közepéig. Mindhárom csapatunknál (U19, NB III, NB I) több meghatározó játékos kiesett a koronavírusnak köszönhetően. A szezont gyakorlatilag az U19 legjobbjaival kezdtük meg az NB III-ban, mivel meghatározó második csapatos játékosaink nem tudtak hozzánk csatlakozni a kialakult helyzet miatt. Ennek köszönhető, hogy ugyan a harmadosztályban tudtuk tartani a tempót, és az első két fordulóban pontokat is szereztünk, sajnos az U19 vereségekkel kezdett. További gondot okozott, hogy távozóink mellett (Simó Csongor, Pál Kristóf, Molnár Dominik) nem tudtunk számítani három, az első félévben meghatározó játékosunkra: csapatkapitányunkra, Németh Erikre; Kovács Barnabásra és Papp Lászlóra. Mellettük szintén a hiányzók névsorához írandó a két új szerzemény, Szalay Szabolcs és Németh Dániel, akiknek így nem volt lehetőségük beilleszkedni a második csapat öltözőjébe.
Azt kell, hogy mondjam, az NB III-as csapat kialakulása gyakorlatban a Kisvárdán lejátszott Magyar Kupa mérkőzésen indult el, hiszen az imént említett játékosok közül sokakkal ekkor találkoztunk először a félév folyamán. Nem volt mit tenni, ez volt a kiindulási pont, és mint tudjuk, vannak bizonyos folyamatok, amiket nem lehet kierőszakolni, ki kell várni, míg végbe mennek. Mivel egyre gyakrabban tudtak visszajátszani játékosaink a felnőtt csapatból, így értelemszerűen több lett a visszajátszó az U19-ben is, ahol ez meg is mutatkozott. Egy ragyogó győzelmi sorozat kezdődött el ekkor, ami 7 mérkőzésen át tartott. U19-es csapatunk az utolsó 10 fordulóban 7 győzelemmel, 2 döntetlennel, 1 vereséggel zárt, ami a csoportjuk második helyét eredményezte. Ezzel párhuzamosan NB III-as csapatunknál nagyon lassan jöttek az eredmények, ugyan egy nagyon fontos mérkőzést, a MOL Fehérvár II ellen, hátrányból sikerült megnyerni, de ezen kívül csak a döntetlenek és a vereségek szaporodtak. Az áttörést egy kínos vereség hozta meg a Szabadkikötő csapata ellen, ahol először éreztem a felelősségvállalást a játékosokon egymás irányába, először lehetett érezni, hogy kezdenek csapattá válni. Ez volt az a pont, ami elindított minket felfelé és meg sem álltunk a bentmaradásig, az utolsó 7 fordulóban 5 győzelmet szerezve, és csak a bajnok, III. Kerület, valamint az utolsó fordulóban, a már tét nélküli mérkőzésen, a Puskás Akadémiától vereséget szenvedve, ahol ennek ellenére a szezon egyik legjobb játékát produkáltuk.

Gyengeségek:
Fél évvel ezelőtt azt mondtam, hogy a felnőtt gondolkodást kell megtanulni, minden játékhelyzetből ki kell hozni a maximumot, ebben sikerült is előre lépnünk, ennek köszönhetjük, hogy a szezon második felében 5 ponttal többet tudtunk szerezni. Már nem csak szépen játszottunk, de eredményesen is. Ugyanakkor így is maradt bennem hiányérzet, mert ami sokáig komoly problémánk volt, az a helyzetkihasználás. Ezen a téren voltunk a leggyengébbek, mondom mindezt úgy, hogy a szezon végén két alkalommal is 6 gólt szereztünk (Nagyatád 6-0; Veszprém 6-2) és igaz, ami igaz, amikor a legfontosabb időszak elérkezett, akkor szerencsére erre sem lehetett panasz.

Erősségek:
A legfontosabb, amit szeretnék kiemelni, az a rendszerünk erőssége; az, hogy amennyire csak lehet, és ahogy a gyerekek teljesítménye, valamint fejlődése lehetővé teszi, felfelé játszatunk a korosztályok között. Ebben a rendszerben az NB III egy olyan lépcsőfok, amit az U19-en keresztül megugorva óriási fejlődést tesz lehetővé, nagyban segíti a felnőtt labdarúgásba történő integrálást. Néhány példa a teljesség igénye nélkül:
Németh Erik (2000): Egy évvel ezelőtt még a Hévíz csapatával kiesett a harmadosztályból, idén fél év alatt meghatározó játékosa lett a második csapatunknak, beverekedte magát az első csapat keretébe, majd a második félévben már komoly teljesítményre volt képes, bemutatkozott az NB I-ben és a Magyar Kupában is.
Kovács Barnabás (2002): A nyáron érkezett hozzánk, végig a felnőtt csapat keretével készült, bemutatkozott az NB I-ben, a Magyar Kupában és meghatározó játékosa lett az NB III-as csapatunknak.
Papp László (2001): A nyáron tért vissza csapatunkhoz, fél év alatt kiharcolta magának, hogy a felnőtt csapat keretéhez tartozzon és bemutatkozott az NB I-ben és a Magyar Kupában is.
Szalay Szabolcs (2002) az Illés Akadémiát, Németh Dániel (2003) a Magyar Futball Akadémiát hagyta el a kedvünkért, mivel meglátták ezt a lehetőséget a ZTE FC-ben, mindketten bemutatkoztak az NB I-ben és a Magyar Kupában is.
Az imént említett példákon kívül szeretném megemlíteni, hogy NB III-as csapatunkban többször lehetőséget kaptak 2004-es, 2003-as és 2002-es játékosaink, összesen 30, jelenleg még utánpótláskorú játékosunk kapta meg a lehetőséget a bizonyításra. Több olyan forduló volt, amikor az egész harmadosztályt tekintve, a legfiatalabb átlagéletkorú csapattal léptünk pályára, a keretet 75%-ban saját nevelésű játékosok alkották, hozzájuk igazolva korosztályos válogatott tehetségeket.
Szeretném kiemelni és megköszönni a stáb tagjainak munkáját, akik az NB III-as csapat mellett más feladatköröket is elláttak a szezon folyamán, bírták a kettős terhelést, végig egységesen, nagy hittel és kitartóan dolgoztak a cél elérésének érdekében és több fronton is megállták a helyüket!

Szakmai stáb:
Sallói István - Sportigazgató ZTE FC
Molnár Balázs - Szakmai igazgató NB III, ZTE Akadémia igazgató, Asszisztens edző NB I
Kocsárdi Gergely - Technikai igazgató NB III, Sportigazgató Nafta Lendva
Bozsik József - Vezetőedző NB III és U19, Felső szekcióvezető (NB III-U16), Egyéni és posztképzés vezetője, Asszisztens edző NB I
Mihalecz Péter - Asszisztens edző NB III, Vezetőedző U16
Kovács Tamás - Asszisztens edző NB III és U19
Kópicz László - Kapusedző NB III és felső szekció (NB III-U16)
Gáspár László és Hencz Gábor - Erőnléti edzők NB III és ZTE Akadémia
Péter Péter - Technikai vezető NB III és ZTE Akadémia
Domiter Eszter - Fizioterapeuta NB III és NB I
Bohács Bettina - Fizioterapeuta NB III és ZTE Akadémia
Peszlen Ádám - Masszőr NB III és NB I
Tóth Csaba - Masszőr NB III és NB I
Horváth József - Masszőr NB III és felső szekció (NB III-U16)
Szaknyéri Vendelné - Szertáros NB III és ZTE Akadémia

Gratulálok a játékosoknak az elért eredményhez és teljesítményhez, ezzel kapcsolatban minden szakembernek, aki az elmúlt években hozzátett a munkájával a gyerekek fejlődéséhez! A következő szezonban innen folytatjuk. Hajrá Zete!

Vezetőedző: Bozsik József

U19:

NB III: