Érvényesült a papírforma

Szombat délelőtt a Puskás Akadémia FC II. csapatát fogadták fiataljaink Zalaegerszegen, a 18. fordulóban.

A 14. percben Dusinszki Szabolcs próbálkozott éles szögből, nem sokkal tévesztette el a kaput.

A 26. percben Kicsun Jevhenyij szökött meg Király Marcell mellett, Sinkó Máté bravúrral tudott hárítani, a kipattanó Vizler László lábát találta meg, hálóőrünk azonban ismét védeni tudott.

Az első gólig egészen a 30. percig kellett várni, egy szögletet követően Fodor Marcell tudott fejelni a kapu irányába, a labda szerencsétlenül pattant meg Bolla Bencén. (0-1)

Tíz perccel később egy bal oldali beadásra Magasföldi József érkezett, aki kapásból lőtt a hálóba. (0-2)

Az első játékrész utolsó percében ismét Magasföldi József került helyzetbe, fejese néhány centivel kerülte el a kaput.

Két gólos vendég vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

A 47. percben Papp Csongor futott el a szélen, beadására Györe Levente érkezett, a vendégek hálóőre jó ütemben érkezett.

Az 52. percben ismét Papp Csongor villant, szép egyéni akció után, Gazdag Merse bravúrral tudott csak védeni.

Két perccel később, Dusinszki Szabolcs mutatott be látványos cseleket, és magabiztosan lőtt a hálóba. (0-3)

Az 59. percben Vizler László verte meg védőjét, Sinkó Máté keze között lőtte ki a felső sarkot. (0-4)

A 64. percben egy középre adott labdába ért bele szerencsésen Kicsun Jevhenyij, a kapufáról befelé pattant a labda. (0-5)

A 75. percben Szabó Valentin került helyzetbe, kapusunkat átemelve állította be a végeredményt. (0-6)

A mérkőzés utolsó nagy helyzete Papp Csongor előtt adódott, Gazdag Merse szögletre tudta menteni a lövést.

A következő fordulóban a Kelen SC otthonában lép pályára második csapatunk, november 27-én 13.00-kor.

ZTE FC II. – Puskás Akadémia FC II. 0-6 (0-2)

ZTE FC II.: Sinkó, Bolla, Dóczi, Király (75’ Péterfi), Koszovscsuk (65’ Vert), Bedő (83’ Dobos), Fábián (75’ Baloteli), Papp, Kryvotsiuk, Kámi, Györe (65’ Jóna).

Puskás Akadémia FC II.: Gazdag, Fodor, Major, Magasföldi (66’ Pyshchur), Bakos, Kern, Kicsun, Babós, Makara, Vizler (66’ Szabó), Dusinszki (83’ Horbanyov).