Újabb magyar fiatal játékossal bővült a keret, ezúttal a 2007-es születésű Rácz István érkezett hozzánk.

A bal lábas belső védő Debrecenben végigjárta az utánpótlás valamennyi korosztályát, majd a 2024/25-ös idényben bemutatkozhatott a DVSC II. NB III-as csapatában, ahol hét alkalommal lépett pályára. Emellett az U19-es együttes meghatározó tagjaként is számítottak rá.

A mögöttünk hagyott szezonban már stabil NB III-as szereplővé vált: 20 mérkőzésen kapott lehetőséget, ebből 17 alkalommal kezdőként lépett pályára, valamint négy U19-es találkozón is szerepet kapott.

Rácz erősségei közé tartozik, hogy bal lábas belső védőként magabiztosan képes hozzájárulni a labdakihozatalokhoz és a csapat építkezéséhez. Emellett erős az egy az egy elleni párharcokban, valamint rendkívül mozgékony hátvéd.

„Úgy érzem, most ez a legjobb lépés a fejlődésem szempontjából” – osztotta meg velünk gondolatait érkezése kapcsán.

„Nagyon megtetszett a ZTE FC szakmai elképzelése, és fontos szempont volt számomra, hogy itt lehetőséget kapnak a fiatal játékosok a bizonyításra. Úgy gondolom, olyan közegbe érkeztem, ahol tanulhatok, fejlődhetek, és közelebb kerülhetek a céljaimhoz.

Mindig igyekszem stabilitást adni a csapatnak, és a maximumot nyújtani. Fontosnak tartom, hogy a védekezés mellett a labdakihozatalokban is aktívan részt vegyek. Szeretem, ha a csapat hátulról építkezik, és én is szerepet vállalhatok a játék szervezésében.”

A magyar válogatott utánpótlás-rendszerében az U17-es korosztályban mutatkozott be, ahol összesen hat mérkőzésen lépett pályára, ebből két alkalommal tétmérkőzésen.

A 19 éves Rácz István 3+1 éves szerződéssel csatlakozott klubunkhoz, és megkezdte az alapozást az első számú kerettel.

Köszöntünk Zalaegerszegen, és sok sikert kívánunk kék-fehérben!