Vereség az év első idegenbeli mérkőzésén

Az NB III. Nyugati csoportjának 2022/2023-as kiírásában, a 22. fordulóban a jelenleg második helyen álló Practical VLS Veszprém csapatának otthonában lépett pályára második csapatunk. A fiatalokkal tűzdelt együttesben először kapott kezdőként lehetőséget a 16 éves Mulasics Dániel, illetve a Győrből érkezett középhátvéd, Tullner Péter is.

Az első hazai gól már a mérkőzés második percében megszületett, amikor a korábbi ZTE játékos, Balázs Zsolt talált be Németh Ervin hálójába. (1-0)

A 23. percben Major Norbert révén növelte előnyét a veszprémi gárda. (2-0)

Az első játékrészben több helyzetet is kidolgoztak a csapatok, azonban gól nem született, így két gólos hazai vezetéssel vonultak szünetre.

A második félidőt lendületesebben kezdte a Veszprém.

Az 59. percben Bartusz Dániel találatával állította be a végeredményt. (3-0)

A mérkőzés hátralevő részében mindkét együttes támadott, de a hazaiak védekezését nem sikerült feltörni.

A következő fordulóban Zala megyei rangadó következik, a Technoroll Teskánd csapata érkezik Koller Zoltánékhoz február 26.-án 11 órakor.

Practical VLS Veszprém – ZTE FC II. 3-0 (2-0)

Practical VLS Veszprém: Héninger, Gulyás, Molnár, Major, Balázs (56’ Bartusz), Gálfi (56’ Bakos), Baldauf (77’ Varga M.), Tóth (56’ Takács), Dömötör, Krebsz (29’ Balogh), Zachán.

ZTE FC II.: Németh, Jóna, Bolla, Varga L., Király (86’ Cserép), Bedővári, Bedő (79’ Máté), Mulasics (46’ Fábián), Kryvotsiuk, Kámi (91’ Nagy), Tullner.

Kép forrása: vehir.hu