A hosszabbításban buktunk pontot

Az OTP Bank Liga 21. fordulójában a Kisvárda csapatával mérkőztünk a Szusza Ferenc Stadionban.

Megváltozott összeállításban lépett pályára együttesünk, Boér Gábor vezetőedző 4-2-3-1-es hadrendben küldte harcba kedvenceinket.

Az összecsapás első helyzete Futács Márkó nevéhez fűződik, aki Tajti passzából lőtt a 3. percben.

A 15. minutumban a hazaiak jutottak lehetőséghez, egy beívelést követően fejelhettek, de elkerülte a kaput a próbálkozás.

A 26. percben a Kisvárda megszerezte a vezetést egy megpattanó lövést követően, Claudio Bumba révén. (1-0)

A gól utáni időszakban átvettük a kezdeményezést, de az eredményen már nem tudtunk változtatni a szünetig.

A félidőben hármat is változtatott vezetőedzőnk, Babati, Vass és Zimonyi érkezett a játéktérre.

Nem késlekedtek sokáig játékosaink, az 50. percben egy kiváló Lesjak beadásból Artem Favorov egyenlített. (1-1)

Folytattuk a megkezdett letámadást, az 56. minutumban Zimonyi került lövőhelyzetbe, de Dombó magabiztosan hárított.

A 76. percben a játékvezető kiállította az addig bíztatóan futballozó Futács Márkót.

A piros lapot követően védekezni kényszerült csapatunk és férfias küzdelemmel sem tudta megtartani az egy pontot.

Az öt perces hosszabbításban Horváth akrobatikus mozdulattal megszerezte a győzelmet a piros-fehér alakulatnak.

Edzői értékélés:

Boér Gábor: Azt gondolom, hogy az első félidő rosszul sikerült számunkra, gyengén és kishitűen futballoztunk. A félidőben változtattunk hármat és a cseréknek köszönhetően is, felbátorodtunk. Utána tudtunk produkálni egy jó 20-25 percet a kiállításig, ami nyilván nagyon nehéz helyzetbe hozott minket. Ráadásul egy olyan szituáció után, ami nem biztos, hogy egyértelmű kiállítás volt. Ettől függetlenül, úgy gondolom, hogy ki kellett volna húzni így is a mérkőzést, megpróbáltuk stabilizálni a hátsó alakzatot, magasítani a védelmen és sűrűbbé is tenni, de sajnos egy beívelt labda után megint a 94. percben kaptunk gólt és onnan már nem volt lehetőségünk felállni.

Összeállítások

Kisvárda Master Good FC: Dombó- Cirkovic (74’ Ene), Leoni, Herdi, Hej- Bertucci, Bumba (67’ Zlicic), Sassá (67’ Kovácsréti), Simovic, Navratil- Viana (78’ Horváth)

ZTE FC: Demjén- Lesjak, Szépe, Kálnoki-Kis, Bedi- Sankovic, Favorov- Könyves (46’ Vass, 83’ Németh), Tajti (46’ Zimonyi), Szánthó (46’ Babati)- Futács

Gólszerzők: 26’ Bumba, 90+4’ Horváth, ill., 50’ Favorov.

Kiállítva: 76’ Futács Márkó.