Meggyőző játékkal indítottuk az évadot.

Az OTP Bank Liga 17. fordulójának záró mérkőzéseként került sor összecsapásunkra, amelyen kedvenceink a legújabb idegenbeli felszerelésünkben futottak ki a pályára.

Csapatunk már az első percektől kezdeményezően lépett fel és ráerőltette akaratát a fővárosiakra.

A 12. percben Zimonyi került nagy helyzetbe, azonban Szendrei jó ütemben tisztázott.

Ezt követően azonnal, egy szögletet követően Favorov lőtt, de próbálkozása nagyjából fél méterrel fölé szállt.

Egy percre sem álltak meg kedvenceink, folyamatosan nyomás alatt tartották a kispestiek kapuját és nagy labdabirtoklási fölény alakult ki az első játékrészben.

A 28. percben azonban Hidi Patrik óriási gólt szerzett a semmiből. (1-0)

A félidő hátralévő részében is domináltunk, de sajnos az eredményen már nem tudtunk változtatni.

A szünetben változtatott vezetőedzőnk, Artem Favorov helyett Futács Márkó érkezett.

A második játékrész első percében Zimonyi tört be a tizenhatoson belülre és játszotta Szánthó Regőhöz a labdát, akit büntető gyanús szituációban szereltek.

A 67. minutumban Szánthó Regő szabadrúgását követően egy kipattanó labdát vágott a hálóba Szépe János. (1-1)

Nem sokkal később a vezetést is megszereztük, Bedi Bence szenzációs találatának köszönhetően. (1-2)

Nem örülhettünk sokáig, egy véleményes büntető után Gazdag Dániel egalizált és állította be a végeredményt. (2-2)

Összességében elmondható, hogy a kispestiekre nézve hízelgő a találkozó végeredménye.

Jövő héten folytatás a ZTE Arénában, amikor is a Paksi FC csapatát fogadja együttesünk.

Edzői értékelés

Boér Gábor: Úgy érzem inkább csalódottak lehetünk, mintsem, hogy örülnünk kellene az egy pontnak. Annak ellenére is, hogy a vezetést a hazai csapat szerezte meg. Azt gondolom, hogy amit elterveztünk, azt már az első félidőben is meg tudtuk valósítani, de hiányoltam a bátorságot a játékunkból. Sok olyan szituáció volt, amit nem mertünk felvállalni, pedig kértük a játékosoktól. Például, hogy alakítsunk ki létszámfölényes játékhelyzeteket a széleken. A második játékrészben, bár hátrányból kellett futballoznunk, sokkal jobban tudtunk dominálni. Kicsit át is alakítottuk a csapatot, próbáltunk olyan játékosokat a pályára küldeni, akik ebben a kreatív futballban talán még hatékonyabbak tudnak lenni és szerintem kijelenthető, hogy végig a mi akaratunk érvényesült. Sajnálom, hogy a vezetést nem sikerült megtartanunk a mérkőzés végéig.

Összeállítások

Bp. Honvéd FC: Tujvel- Batik, Kamber, Lovric- Szendrei, Gazdag (Nagy G. ’83), Hidi, Zsótér (Bocskay ’65), Tamás K.- Balogh N. (Bőle ’71), Traore

ZTE FC: Demjén- Lesjak, Szépe, Bobál- Bedi, Favorov (Futács ’46), Sankovic, Tajti, Szánthó (Gergényi ’90+3)- Könyves (Babati ’55), Zimonyi (Koszta ’71)