Győzelemmel indítottuk az esztendőt!

1-3 (0-1)

Remek körülmények között, napsütésben került sor az év első felkészülési mérkőzésére. Ellenfelünk a Merkantil Bank Liga 15. helyét elfoglaló Rákóczi együttese volt, akikkel tavaly még az élvonalban találkozhattunk.

Nagyszerűen kezdtük az összecsapást, a 7. percben Tanasin ugratta ki Babatit, aki először büntetőt harcolt ki, majd értékesítette is azt. (0-1)

A gól után is alakítottunk ki helyzeteket, Papp László és Tajti Mátyás is veszélyeztetett, utóbbi szabadrúgásból.

A szünetben Koszta Márk kivételével teljesen új csapatot küldött a pályára Boér Gábor vezetőedző.

A második játékrész elején egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően egyenlített a Kaposvár. (1-1) Kedvenceinket azonban ez nem zavarta meg. Hamar jött a válasz, Vass Patrik adott középre és Kun Bertalan szerzett ismét vezetést. (1-2)  A végeredményt később Szánthó Regő állította be Zoran Lesjak beadásából. (1-3)

ZTE FC

1. félidő: Gyurján- Németh, Kálnoki-Kis, Bobál- Tanasin, Tajti, Sankovic, Koszta, Gergényi- Babati, Papp

1. félidő: Demjén- Szépe, Sebestyén, Lesjak- Vass, Kun, Kovács, Favorov, Bedi- Koszta (Molnár), Szánthó

Fotó: Kaposvári Rákóczi FC