Tegnap a délelőtti edzés után Ausztria felé vettük az irányt. Mattersburgban a Burgenlandi Futballakadémia kitűnően előkészített pályáinak egyikén játszottunk egy hajtós, küzdelmes, jó iramú mérkőzést.
ZTE FC: Szemerédi - Kónya, Szépe, Devecseri, Gergényi - Bedi (Kovács Á.), Kiss, Madarász (Hudák), Babati (Horváth D.) - Ekker (Szökrönyös), Gajdos (Vass)

Az első félidei nagy esőzés után a második játékrészben előbb Kiss Máté szabadrúgásból, majd Hudák Martin egy szöglet utáni remek, távoli lövésből talált a kapuba. A mérkőzés végén a hazaiak nagy erőket mozgósítottak, de csak a szépítés sikerült nekik.
A héten további két edzőmérkőzés vár ránk: Csütörtökön Sárvárra látogatunk, míg szombaton az eredeti tervvel ellentétben nem Nagykanizsára, hanem Telkibe utazunk, ahol az angol Fleetwood Town FC-vel játszunk. Így sem maradunk azonban zalai rangadó nélkül a nyári szünetben, hiszen szombat helyett 18-án, szerdán 18:00 órai kezdettel játszunk felkészülési mérkőzést Nagykanizsán.