Csapatunk Lendván játszotta első nyári edzőmeccsét, ahol a félidei döntetlen után hazai siker született.

Csapatunk első felkészülési mérkőzésén számos hiányzó mellett lépett pályára: Babati Benjamin, Lesjak Zoran, Kocsis Máté és Szépe János sérülés, Bolla Bendegúz pedig betegség miatt hiányzott. Így - főleg a második félidőben - igencsak felforgatott együttessel szerepeltünk Lendván, a csapatban több fiatallal, próbajátékossal, illetve szabadlistán lévővel, ráadásul többen kényszerből nem saját posztjukon  szerepeltek. A két játékrészben két teljesen különböző csapat volt a pályán. A legjobb időszakunk az első félidő második fele volt, amikor sorra alakítottuk ki a helyzeteket. A fiúk az elmúlt két és fél hétben nagy terhelést kaptak, ennek ellenére vezettünk szép akciókat. Legközelebb szombaton 11 órától, Siófokon lépünk pályára.

NK Nafta Lendava - ZTE FC 3-1 (1-1)
Lendva: Raduha - Seruga, Leustek, Ivkic, Malesevic, Zagorec, Szökrönyös, Stjepan O., Rebrenik, Vinko, Ploj
Cserék: Bojan, Pirtovsek, Bolla G., Pirtovsek, Drk, Supljika, Tóth Z., Bizjak, Stjepan K., Fekete D., Bunjic
ZTE FC: Demjén - Sebestyén, Devecseri, Gergényi, Kocsis - Mitrovic, Grumic - Radó, Barczi, Bedi - Bobál
Cserék: Szemerédi, Nicolao, Eebene, Gajdos, Novák, Szökrönyös Z., Hudák, Balázs Zs., Ikoba, Horváth L., McShallo

A találkozó eseményei pecről percre:

1.p. Elkezdődött a meccs.

9.p. Felváltva támadnak a csapatok.

14.p. Gól. Jobb oldali beadás után Ploj lesgyanús helyzetből, mellel és a kapufa érintésével talált kapunkba (1-0).

18.p. Radó harcolt ki szabadrúgást, majd el is végezte azt. A labda egy hazai játékos kezéről vágódott le, büntető.

19.p. GÓL! A labda mögé Mitrovic állt, aki magabiztosan lőtt a bal alsó sarokba (1-1)! Első ZTE-mezben lejátszott meccsén máris betalál a múlt héten igazolt középpályásunk.

34.p. Bobál ugratta ki Radót, aki ziccerben kevéssel a kapu fölé lőtt.

37.p. Kocsis szép hosszú indítással hozta helyzetbe Radót, akinek lövése a kapuson túljutott, de sajnos centikkel a kapu fölött hagyta el a játékteret.

39.p. Bal oldali beadás után Mitrovic fejelte le a labdát Bedinek, akinek közeli lövését óriási bravúrral védte a hazai hálóőr.

40.p. Mintaszerű támadásunk végén Mitrovic lőtte jobbról középre a labdát, a becsúszó védő a gólvonalon mentett.

44.p. Bedi egy átvétel után 20 méterről lőtt, a kapus a jobb alsónál védett.

45.p. Félidő.

46.p. Elkezdődött a második félidő, amire sort cseréltünk.

53.p. Gól. Jobb oldali beadás után fejjel talált be a hazaiak részéről Matej Bunjic (2-1).

58.p. Gól. Novák szabálytalansága után büntetőhöz jutott a Lendva. A labda mögé Vinko állt, lövésébe Szemerédi beleütött, de védeni nem tudott (3-1).

64.p. Bolla Gergő lövésénél védett szépen Szemerédi.

80.p. Az elmúlt percekben több szép akciót is vezettünk, de az utolsó passzokba hiba csúszott.

87.p. Bizjak lövését ütötte ki Szemerédi.

90.p. Nicolao bal oldali beadása után Ikoba veszélyes fejese kerülte el kevéssel a kaput.