ZTE FC – Kisvárda Master Good 1-2

A mérkőzés kombinatív zalaegerszegi játékkal indult, az első lehetőség – egy remek egyéni
megmozdulást követően - Könyves Norbert nevéhez fűződött a 8. percben.

11. minutumban tizenegyeshez jutott a Kisvárda, amit a brazil légiós, Viana értékesített. (0-1)
Az első húsz perc kiegyenlített játékát követően, csapatunk átvette az irányítást labdabirtoklás
tekintetében.

A félidő második részében főként a pálya közepén járt a labda, a csapatok játékát leginkább a
harciasság jellemezte. Helyzetek főként pontrúgásokat követően alakultak ki. A csapatok egy gólos
vendég vezetés mellett vonultak az öltözőbe.

A második játékrész első perceiben megduplázta előnyét a Kisvárda, Navratil talált a hálóba. (0-2)

58. percben két támadó jellegű cserét hajtott vége vezetőedzőnk, Koszta és Tajti állt be. Pár perccel a
pályára lépése után, Koszta Márk értékesítette első helyzetét. Csatárunk, egy beadást követően
reagált elsőként a védők gyűrűjében. (1-2)

Gólunk után két perccel kiállították a vendégek csatárát, az első találatukat szerző Viana-t. A piros lapot követően csapatunk uralta az összecsapást, veszélyes támadásokat kialakítva.

Elfogultság nélkül írhatjuk, hogy csapatunk nem érdemelte meg a vereséget. A mutatott játék, a
labdabirtoklás és a kialakított helyzetek tekintetében is a vendégcsapat fölé nőttünk, de sajnos ez
most nem ért pontot.

Folytatás két hét múlva, Újpesten.

Kezdőcsapatok:
ZTE FC: Demjén – Szépe (72’ Tanasin), Lesjak, Bobál – Szalai (58’ Tajti), Sankovic, Bedi (88’ Dragóner),
Gergényi – Vass (58’ Koszta), Babati (72’ Favorov), Könyves

Kisvárda Master Good: Dombó – Melnyk, Datkovic, Rubus, Hei – Navratil (76’ Horváth), Simovic,
Bumba (90’ Karasyuk), Lucas, Sassa (62’ Kovácsréti) - Viana

Edzői értékelések:

Supka Attila: Ezek azok a mérkőzések amiket nem kíván az ember. Támadásban nem voltunk olyan aktívak, mint az elmúlt hetekben, de a létszám egyenlőségig igyekeztünk hozni a játékunknak. Izgalmassá tettük magunknak, de úgy gondolom, hogy összességében megérdemeltük.

Boér Gábor: Sajnos ugyanazokat a dolgokat tudom elmondani, mint két héttel ezelőtt. Ismét saját magunkat sodortuk nehéz helyzetbe és futnunk kellett az eredmény után. A félidőben változtattunk, de a második gól visszavetette a játékosaink önbizalmát. Kombinatív játékkal szerettük volna felépíteni az akcióinkat, de nem vezetett eredményre. Gratulálunk az ellenfelünknek.