4-2-re nyert a Nagykanizsa

Jól kezdtük a mérkőzést, Babati ugratta ki Fehér Barnit, aki higgadtan fejezte be az akciót és emelt a kapus fölött a hálóba. 1-0

Nem sokáig örülhettünk, mert öt perccel később máris egyenlített a Kanizsa, egy bal oldali akció után védőnk rosszul helyezkedett, Lőrincz középre lőtte a labdát és Kovács egalizált. 1-1

A félidő közepén egy labdavesztés után ismét Lőrincz indult el, Huszti lemaradt róla és már Sebestyén sem tudott menteni, a vendégek támadója 15 méterről lőtt a léc alá. 1-2

Tíz perccel később ismét Lőrincz indult be a védelem mögé, Huszti csak szabálytalanul tudta megállítani, büntető. A megítélt tizenegyest Ekker váltotta gólra. 1-3

A sokk után magunkhoz tértünk és átvettük az irányítást, aminek meg is lett az eredménye. Németh ugratta ki Fehér Barnit, aki szépen tört be a 16-oson belülre, itt Major buktatta, tizenegyes! Németh Dani állt a labda mögé és szépen helyezett a bal sarokba! 2-3

Az eseménydús félidő itt még nem ért véget, az utolsó percekben Babati passza után Németh tört kapura, lövését azonban nagy bravúrral védte a vendégek kapusa. Az utolsó percben aztán jött a fekete leves, először egy jobb oldali beadás után Huszti maradt le az érkező Kovácsról, aki megszerezte a negyedik kanizsai gólt, majd Sebestyént állította ki a játékvezető dulakodásért, így a félidőben komoly fejtörés várt Bozsik Józsefre. 2-4

Egy cserét hajtottunk végre, Csóka helyett Őr Máté érkezett stabilizálni a középpályás védekezésünket, illetve így Nimaga csúszott vissza a védelem közepére Sebestyén helyére.

Nagyon stabilan védekeztünk a második negyvenöt percben, ellenfelünknek egyetlen helyzetet sem sikerült kialakítania emberelőnyben. Sőt, rögtön kezdés után Gergényi ment el a bal oldalon és adott középre, ahol Huszti érkezett, de nem talált kaput. Nem sokkal később Fehér Barni fejelt mellé, majd Babati lövése után a kipattanót éppen, hogy szögletre tudták menteni a vendégek. Mentünk előre becsülettel, de nem tudtunk a mérkőzés végéig közelebb kerülni ellenfelünkhöz, maradt a 2-4.

Ezzel második csapatunknak lezárult az őszi szezon és megkezdődik a téli pihenő. Két hét levezetés után ugyanennyi szabadság vár a srácokra, mielőtt elkezdik a felkészülést a tavaszi folytatásra. A minimális célt teljesítve bennmaradó helyen várhatjuk a folytatást. Hajrá, ZETE!

Bozsik József - Amennyire jól kezdtük a mérkőzést, a vezető gólunk utáni húsz percben annyira rosszul futballoztunk. Ez az időszak el is döntötte a nagy kérdéseket, a második félidőben megtettünk mindent, becsülettel küzdöttünk de a kiállítás megpecsételte a sorsunkat.

ZTE FC II - Nagykanizsa 2-4 (2-4)

Gl.: Fehér B., Németh D. (11-esből)

Köcse - Huszti, Sebestyén, Bolla B., Gergényi - Nimaga - Babati, Németh D., Majnovics, Csóka D. (Őr M.) - Fehér B.

Kiállítva: Sebestyén