A ZTE FC közleménye a környezetvédelmi programjáról

A fenntarthatóság a jövő kulcsa, ezért klubunk úgy döntött, hogy működése során további teret ad a környezetbarát megoldásoknak. Az alábbi pontokban összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a kezdeményezésünkkel kapcsolatban:

 

  • A 2021/22-es szezontól kezdve a ZTE Aréna területén belül szelektív hulladékgyűjtést vezettünk be
  • A 2021/22-es szezontól kezdve a ZTE Aréna területén belül kizárólag repohárban lehet italt kapni, ezzel csökkentve a felesleges műanyaghulladék keletkezését
  • A ZETE Shop kínálatát környezetbarát és újrahasznosított termékekkel szélesítettük, melyek számát folyamatosan bővíteni fogjuk
  • A ZTE Aréna köré kerékpár tárolókat telepítünk, így szurkolóink egy része a mérkőzések előtt otthon hagyhatja gépjárművét, ezzel is csökkentve a károsanyag-kibocsátást
  • A lehulló csapadékvizet összegyűjtjük és ennek segítségével, kútból öntözzük pályáinkat
  • Klubunk együttműködési megállapodást írt alá a WWF Magyarországgal. Ennek keretein belül a világ legnagyobb civil természetvédelmi szervezetének magyarországi képviselete környezeti nevelést tart utánpótlás labdarúgóinknak és kommunikációs felületeinkkel is támogatjuk az alapítványt a célkitűzéseinek elérésében

 

Gyakran hangoztatjuk, hogy a ZTE FC a jövő klubja. Eszerint fontos számunkra, hogy lehetőséget biztosítsunk a tehetséges magyar labdarúgók számára, de a klub életében kardinális kérdés az is, hogy értékteremtő munkát végezzünk a pályán kívül is.” – mondta Végh Gábor, a ZTE FC tulajdonosa. „Célunk, hogy példát mutassunk a sportszerető társadalom számára, hisz játékosaink nem csak labdarúgók, hanem véleményvezérek is, akik segíthetnek abban, hogy szurkolóink nyitottan és tudatosan álljanak a környezetvédelem témaköréhez. Szeretném, ha nem csak az országban, hanem regionális szinten is kiemelkedő lenne a ZTE FC fenntarthatósági stratégiája a többi sportegyesülettel összehasonlítva!” – tette hozzá Végh Gábor.

 

A jövőben igyekszünk minél több hasonló kezdeményezést elindítani és bízunk benne, hogy szurkolóink is azonosulni fognak céljainkkal és együtt tehetünk a minket körülvevő környezetért.