NB II-ben szereplő együttesünk a Fehérvárt látja vendégül
Szombat délután a Fehérvár FC csapata érkezik Zalaegerszegre a Női NB II. Nyugati csoportjának 3. fordulójában.
Pergelné Kalamár Andrea együttese harcosan futballozott az eddigi találkozókon, az első fordulóban 8 gólt vágott a PVSK-nak, legutóbb pedig szélsőséges időjárásban küzdött Dunaújvárosban. Hatalmas eső, mennydörgés és villámlás várta a lányokat, amely miatt a találkozó kisebb csúszással kezdődött. Az idegenbeli pontszerzés azonban elmaradt, a 70. percben gólt kaptunk, a hátralévő időben pedig már nem sikerült felállnunk a hátrányból. A hazaiak végül háromszor is eredményesek voltak, de a lányok küzdeni akarását mutatja, hogy Széplaki Rebeka a mérkőzés hajrájában szépíteni tudott. Szombaton hazai környezetben javíthatunk a komoly erőt képviselő Fejér megyeiek ellen. Jelenleg a Fehérvár is 3 pontos a bajnokságban, a Sopron ellen győzelmet ünnepelhettek az első fordulóban, majd pedig 3 gólos vereséget szenvedtek Veszprémben.
A 2024/2025-ös szezonban két mérkőzés alatt egy pontot szereztünk ellenük, a bajnokságban pedig egy helyezéssel voltak nálunk jobbak az előző bajnoki kiírásban. Csapatunk fiatal reménysége, Gumhert Noémi pozitívan tekint a harmadik fordulóban megrendezett mérkőzésre.
„Kemény meccsre számítunk, hiszen két azonos erőviszonyt képviselő csapat találkozik egymással. Teljes létszámmal tudunk nekivágni az összecsapásnak és bízunk abban, hogy a múlt heti játékunkat folytatni tudjuk ezen a mérkőzésen is. Célunk, hogy itthon tartsuk a három pontot.” – árulta el a várakozásait a 17 éves középpályás.
Szeptember 20-án, 14 órakor tehát a Fehérvár FC érkezik az Ifjúsági Centrumba, minden bizonnyal egy kiélezett meccset láthatnak a kilátogató szurkolók. Buzdítsuk győzelemre együtt a lányokat!
Hajrá, ZTE!