Egy gól döntött a három pont sorsáról

Koller Zoltánék vasárnap kora délután a bajnokság éllovas csapatát, a III. Kerületi TVE-t fogadták Zalaegerszegen.

A mérkőzés kezdetén mindkét csapat próbálta feltörni a másik védekezését, ám nagyobb helyzetig egyik sem jutott el.

A 16. percben Zámbó fordult kapura, Senkó bravúrral hárított.

A 22. percben Barczi szökött meg a szélen, középre ívelt labdáját Bodroginak sikerült szögletre menteni.

Tíz perccel később Boros távoli próbálkozását blokkolták jó ütemben a vendég védők.

A 37. percben Barczi beadása után Zámbó lőtt közelről kapura, Senkó látványos védést mutatott be, a kipattanó labdát Lapu küldte vissza nagy erővel a jobb alsó sarokba. (0-1)

Az első félidőben több veszélyes helyzet nem alakult ki, így egygólos vendég előnnyel fordultak a szünetben a csapatok.

A 46. percben Lengyel szökött meg a pálya bal szélén, majd lőtt kapura, Hajagos magabiztosan fogta meg a játékszert.

Az 55. percben Balabás végzett el szabadrúgást huszonöt méterről, nem sokkal tévesztett célt.

A 64. percben Kulcsár előtt adódott lehetőség a hazai kapu előterében, Senkó a kapu fölé tolta a labdát.

Két minutummal később Mulasics jobb oldali beadását mentették a fővárosi védők Boros elől.

A 80. percben Zámbó mutatott be látványos cseleket, Dóczi blokkolta a próbálkozását.

A mérkőzés utolsó lehetősége a hosszabbítás utolsó percében adódott, Kozári éles szögből lőtt kapura, Hajagos hárított.

Fiataljaink Budaörsre látogatnak a következő fordulóban, október 15-én 15 órakor lépnek pályára.

Edzői értékelés:

Koller Zoltán: „Nagyon bosszantó vereség volt a mai. Szerintem a fiatal csapatom nagyon jól helyt állt a listavezető, III. Kerület ellen, szóval leginkább azért bosszantó, mert egy teljesen kiegyenlített meccset játszottunk. Ha kicsit bátrabbak vagyunk az ellenfél kapujának előterében, szerezhettünk volna gólokat, hiszen a helyzeteink megvoltak. Véleményem szerint a döntetlen lett volna a reális eredmény. A kapott gólt illetően az bosszant, hogy egy elvesztett labdát megelőzően mi dolgozhattunk volna ki veszélyes helyzetet, azonban kontrával jött az ellenfél, amit nem tudtunk jól lereagálni, nem volt időnk rendeződni a kapu előtt, ez miatt kicsit bosszús vagyok. Az egy pont benne volt ma a játékunkban. Viszont, ami pozitívum, tisztes helytállást láttam a csapattól, rengeteg munkát beletettek ebbe a mai meccsbe. 2007-es születésű játékos is debütálhatott ma az NB III.-ban, úgyhogy megyünk tovább ezen az úton és remélem, hogy hamarosan eljutunk arra a szintre, amikor minőségben, valamint rutinban és tapasztalatban komolyabb játékerőt képviselő csapatokkal szemben is eredményesek tudunk lenni.”

ZTE FC II. – III. Ker. TVE 0-1 (0-1)

ZTE FC II.: Senkó, Deme, Dóczi, Király, Boros (85’ Wolf), Varga (61’ Györe), Bodrogi, Korógyi (61’ Mulasics), Lengyel (85’ Zsiga), Balabás (77’ Molnár), Kozári.

III. Ker. TVE: Hajagos, Papp, Cseszneki, Zámbó (83’ Pálvölgyi), Vankó (83’ Török), Lapu, Marques-Airosa (68’ Erdei), Buda, Barczi, Kapronczai (62’ Bartos), Kulcsár.