Megérdemelten nyert hazai pályán NB III.-as csapatunk

Az NB III. Észak-Nyugati csoportjának hetedik fordulójában a néhány nappal korábban edzőváltáson átesett Komárom VSE együttese érkezett Zalaegerszegre. Koller Zoltán ezúttal négy visszajátszóval számolhatott a mérkőzésen: Senkó Zsombor, Németh Dániel, Szalay Szabolcs és Daniel Milovanovikj is csatasorba állt.

Domináns játékkal kezdte csapatunk a mérkőzést, már a hatodik percben megszereztük a vezetést. Milovanovikj ugratta ki Németh Dánielt, tökéletes ütemben középre passzolt labdájára Szalay érkezett, aki kapásból, nagy erővel lőtt a hálóba. (1-0)

A 10. percben vendég bedobást követően Szabó ívelt a kapu irányába, Senkó bravúrral hárított.

Három percre rá Szalay szabadrúgása csavarodott veszélyesen, a komáromi védők szögletre tudtak menteni.

Két perccel később Szalay készítette le a labdát Némethnek, lövését Bánfalvi fogta magabiztosan. A hálóőr indítása után a hazai kapu előtt adódott lehetőség, Tullner jó ütemben érkezett blokkolni.

A 22. percben Csóka és Szalay összjátékát követően Németh elé került a játékszer, próbálkozása elakadt a kapusban.

Kicsivel több, mint öt perccel később kontrából támadhatott a kék-fehér együttes, Szalay távoli lövését szögletre ütötte ki Bánfalvi.

A 30. percben bal oldali szöglettel jöhetett a Komárom, a kipattanó labdával Irmes vette célba Senkó kapuját, felső kapufa fölé talált.

Nyolc minutummal később Milovanovikj passzolt a bal szélen megszökő Borosnak, középre ívelt labdáját Bánfalvi húzta le a hazai támadók elől.

Az első félidő utolsó lehetősége Németh előtt adódott, próbálkozása nem találta el a kaput.

A csapatok egygólos hazai előnnyel vonultak szünetre.

A második játékrész első percében Szalay passzát Csóka továbbította tökéletes ütemben Németh irányába, akinek lövése nem sokkal ment kapu mellé.

A 49. percben Nagy Zalán szabadrúgását Popovics fejelte a kapu irányába, Senkó magabiztosan fogta.

Egy perccel később Szalay bal oldali szögletét fejelték ki a mezőnybe a vendégek, a labda Milovanovikj elé került, aki látványos cselek után gyönyörű ívben lőtt a hálóba. (2-0)

Az 56. percben Szalay indította Milovanovikj-ot, középre tett labdájára Németh érkezett és bombázott a kapuba, ezzel megszerezve a harmadik hazai gólt. (3-0)

Három perccel később egy középpályán elvesztett labdával iramodhattak meg a vendégek, Köles ívelt Irmes lábára, lövésére Senkó érkezett.

A 64. percben Boros szökött meg ismét a pálya bal szélén, majd pontos passz után Németh fordulhatott kapura, próbálkozása kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A 73. percben Baloteli ívelt középre, Csóka lőtt kapura, ígéretes lehetőségét Bánfalvinak sikerült bravúrral hárítani.

A mérkőzés utolsó nagy helyzete a vendégek előtt adódott, Senkó azonban biztos kézzel blokkolta a próbálkozást.

Fiataljainkra kisebb szünet után, szeptember 24-én igazi rangadó vár, 16 órakor a Szombathelyi Máv Haladás VSE otthonában lépnek majd pályára.

ZTE FC II. – Komárom VSE 3-0 (1-0)

ZTE FC II.: Senkó, Deme, Dóczi (71’ Bodrogi), Király, Németh D. (64’ Baloteli), Boros (71’ Mulasics), Milovanovikj (64’ Kapus), Csóka, Kozári (80’ Balabás), Szalay, Tullner.

Komárom VSE: Bánfalvi, Wágenhoffer, Szabó (79’ G. Biró), Tóth, Sandal (79’ Szecsődi), Köles, Irmes (60’ Harangozó), Szénási, Popovics (70’ Jankovics), Kalmár, Nagy.

Fotó forrása: Katona Tibor