Két hazai gól is született az MTK Budapest elleni bajnokin

Az OTP Bank Liga második fordulójában az MTK Budapest csapatát fogadtuk hazai pályán.

Nem kellett sokat várni az első gólra, csapatunk már a harmadik percben megszerezte a vezetést: Ikoba jobb oldali beadását Sajbán továbbította remek ütemben a jobb alsó sarokba. (1-0)

Egy perccel később Safronov szabálytalanságát követően az MTK csapata következhetett büntetővel. Antonov állt a labda mögé, lövése a felsőléc felett hagyta el a játékteret.

A 16. percben Bognár próbálkozott tizennyolc méterről, Gyurján könnyedén fogta.

Öt perccel később Huszti távoli lövése tévesztett néhány centivel célt.

Egy percre az esetre Csóka cselezte be magát a büntetőterületen belülre, Hej azonban szerelni tudta.

A 32. percben egyenlített az MTK, Kata középre passzolt labdáját Bognár tette tovább Németh Krisztiánnak, aki a kapu bal alsó sarkába lőtt. (1-1)

A 40. perc előtt kettő változtatást eszközölt Boér Gábor: Csóka helyére sérülés miatt érkezett Gergényi, Kovácséra pedig Szendrei.

A 45. percben Tajti ívelt a kapu elé, Demjén könnyű szerrel hárította a próbálkozást.

Az első félidő hosszabbításának első percében Kovács Mátyás lőtt húsz méterről kapura, Gyurján bravúrral hárított.

A 45+3. percben Sajbán és Hej ugrottak fel egy beadásnál, utóbbi kezére pattant a labda, így büntetőrúgással következhetett csapatunk. Tajti volt az ítélet végrehajtója, nagy erővel lőtte ki a bal alsót. (2-1)

A félidőben is változtatott vezetőedzőnk: Ikoba helyére Szalay érkezett.

A 49. percben Szalay huszonhat méteres szabadrúgását Demjén védte.

Tíz perccel később Thian próbálkozása hagyta el a játékteret a jobb kapufa mellett.

A 64. percben Antonov beadását fejelte nagy erővel a kapufára Zsóri.

Ismét kényszerű cserére volt szükség a 68. percben, Gyurján Zsórival való ütközését követően nem tudta folytatni, Senkó érkezett a kapuba.

A 87. percben Tajti szabadrúgása csattant a felsőlécen.

Két perccel később az MTK előtt adódott lehetőség: Zsóri indította Molnárt, akinek lövését Senkó fogta.

A rendes játékidőt egy nyolc perces hosszabbítás követte, azonban további gól nem született a mérkőzésen, így sikeresen itthon tartottuk a három pontot!

Összeállítások:

ZTE FC: Gyurján (70' Senkó) – Csóka (37’ Gergényi), Safronov, Mocsi, Huszti – Kovács B. (37’ Szendrei), Sankovic, Mim (78' Soltész)– Tajti, Sajbán, Ikoba (46' Szalay)

MTK Budapest: Demjén – Hej, Kádár, Bobál (82' Molnár)- Kovács (86' Spalek), Kata, Thian (59' Kosznovszky), Bognár, Antonov - Stieber (59' Zsóri), Németh