A véghajrában veszítettek pontot fiataljaink

Koller Zoltán együttese az idei program negyedik bajnoki mérkőzésén Pápán lépett pályára a tavalyi bajnok, VLS Veszprém ellen, ahol a mieink több visszajátszóval számolhattak: Bedi Bence, Csóka Dániel, Soltész István, Klausz Milán és Daniel Milovanovikj is rendelkezésre állt.

A 8. percben jobb oldali beadásra Tömösvári érkezett jó ütemben, Király Marcellnek sikerült fejjel hazaadni a labdát.

Tíz perccel később Klausz és Bedi szép összjátéka után, utóbbi beadását sikerült hárítani az ellenfél védőinek.

A 22. percben Soltész adott pontos passzt Milovanovikjnak, huszonöt méterről próbálkozott, de a kapus hárítani tudott.

A 37. percben Klausz ugratta ki Balotelit, az asszisztens azonban emelte a zászlót.

A 41. percben ismét Klausz villant, saját labdájára mozgott tökéletes ütemben, majd Kovács Martin hibáját követően könnyedén gurított a hálóba. (0-1)

Négy perccel később Baldauf távolról visszaívelt labdáját Sinkó fogta magabiztosan.

Az első játékrészben már nem adódott több lehetőség, a veszprémi együttes lehetőségeit védőink sikeresen hárítani tudták, így megérdemelt előnnyel vonult szünetre csapatunk.

A második félidőt lendületesebben kezdte a Veszprém, nagy nyomást helyeztek fiataljainkra.

Az 51. percben jobb oldali beadás után Somogyi fordult kapura, Sinkó bravúrral hárítani tudott, szögletre sikerült menteni.

Négy perc elteltével Tömösvári beadását szerelte jó ütemben Király.

A következő nagy lehetőségre a 73. percig kellett várni, több játékos is próbálkozott a tizenhatoson belülről, azonban Sinkó előbb kézzel, majd lábbal is hárítani tudott.

Két perccel később Tömösvári felívelt labdája után Somogyi veszélyeztetett fejjel, kapusunk ismét védeni tudott.

A 77. percben büntetővel következhetett a veszprémi együttes Csóka szabálytalansága után, Bartusz egalizált. (1-1)

A 88. percben jobb oldali beadásra Csóka érkezett és tette tovább a játékszert fejjel, a vendég hálóőrnek sikerült fognia a próbálkozást.

Egy perccel később Schőnig indította Tömösvárit, aki védője mellett megszökve a tizenhatos sarkáról lőtte ki a jobb sarkot. (2-1)

A következő fordulóban hétközi mérkőzés vár csapatunkra, augusztus 30-án 17.30-kor a Kelen SC gárdája érkezik.

VLS Veszprém – ZTE FC II. 2-1 (0-1)

VLS Veszprém: Kovács, Zachán, Kószás, Major (93’ Dömötör), Tömösvári, Somogyi, Bartusz, Volter, Baldauf (46’ Horváth), Krebsz (54’ Molnár), Schőnig.

ZTE FC II.: Sinkó, Deme, Soltész (92’ Balabás), Csóka, Király, Klausz (46’ Mulasics), Bodrogi, Milovanovikj (74’ Györe), Kozári (92’ Lengyel), Baloteli (61’ Varga), Bedi.

Fotó forrása: vehir.hu