Ismét egy emlékezetes napon vagyunk túl

Újabb év, újabb fergeteges fieszta! A hatodik Zete Fieszta már a délelőtti órákban elkezdődött, hisz 10 órától megnyitotta kapuit a szurkolói zóna. 11 órától második csapatunk lépett pályára a „ketrecben”, akiket felnőtt női labdarúgócsapatunk követett. Habár mindkét mérkőzésen becsülettel küzdöttek játékosaink, vendég sikerek születtek.

Ahogy közeledett a főmérkőzés, egyre több szurkoló érkezett a szurkolói zónához fotózkodni a kupákkal, vagy épp egy közös képet készíteni az Union Berlin és a magyar válogatott kiválóságával, Schafer Andrással.

Az Union Berlin elleni főmérkőzés 16:30-kor vette kezdetét.

Már a 16. másodpercben vezetést szereztünk. Sajbán Máté szemfülesen megszökött egy labdával és higgadtan gurított el a kapus mellett. (1-0)

Két perccel később a mi kapunk került veszélybe, de a hosszún érkező Skarke lövését sikerült blokkolni.

A játékrész első felében mi birtokoltuk többet a labdát, labdarúgóink harcos mentalitással léptek pályára az első perctől kezdve.

A 25. percben Meshack csavart 14 méterről, de lövése elakadt a berlini védőben.

Három perccel később ismét kifizetődött játékosaink agresszív letámadása. Szalay próbálkozását még védte Busk, de a kipattanóra Sajbán ért oda először, és megszerezte második találatát. (2-0)

A 32. percben Tajti lőtt húsz méterről, ám a vendégcsapat hálóőre leért a sarokba tartó lövésre.

Kétgólos vezetés tudatában sem állt meg csapatunk, Meshack lőtt a tizenhatos sarkáról, Busk bravúrral védte a próbálkozást.

A 43. percben Tajti lőtt a kapu mellé, egy perccel később pedig Sankovic próbálkozása kerülte el a vendég kaput.

A játékrész utolsó percében gólt szerzett az Union Berlin. Kaufmann csavart okosan a hosszúba tíz méterről. (2-1)

A gólt követően Erdős József le is fújta az első félidőt.

A második játékrészt is góllal kezdtük. Meshack támadta le a bizonytalan Buskot, és labdaszerzését követően, közvetlen közelről a kapuba bombázott. (3-1)

Az 57. percben Tajti kapott jó beadást, ám közeli lövése elgurult a kapufa mellett.

A félidő második felére felélénkült az Union játéka, a 65. percben Fofana látványos cselei után mentettek hátvédjeink.

A 74. percben Ikoba csapott le egy labdára, majd kiszorított helyzetből lőtt, ám védte Busk.

Három perccel később egy berlini fejes szállt el a kapu mellett.

A 81. percben egy kontrát követően Siebatcheu gurított Senkó kezei közé.

Nyolc perccel később Aaronson lőtte ki a bal alsót, tizenhat méterről. (3-2)

A hosszabbítás első percében Laidouni fejelt, de az egykori Fradi-játékos próbálkozása elkerülte a kaput.

Ezt követően már nem változott az eredmény, klubunk megérdemelt sikert aratott a BL-csoportkörös Union Berlin ellen.

Köszönjük minden szurkolónak, aki kilátogatott a Zete Fiesztára!

Hajrá, Zete!

Edzői értékelés:

Boér Gábor: "Nagyon szép ünnepet szereztünk a Zete-családnak, méltóképp zártuk a Zete Fiesztát. Nagyon sokat dolgoztak a fiúk az elmúlt időszakban, és beletették a munkát a mai mérkőzésbe is. Egy nagyon jó ellenféllel szemben tudtuk megvalósítani azt, amit terveztünk. Helyén kell kezelni a mai sikert, hisz felkészülési mérkőzésről van szó, ám mivel egy Bundesliga élcsapatról van szó, értékelnünk is kell."

Union Berlin: Busk – Skarke, Jaeckel, Heintz, Knoche (57’ Kemlein), Roussillon (57’ Laidouni) – Thorsby (57’ Aaronson), Kral (46’ Khedira), Pantovic (57’ Trimmel) – Kaufmann (58’ Fofana), Behrens (46’ Siebatcheu)

ZTE FC: Senkó (84’ Gyurján) – Huszti (86’ Tullner), Mocsi, Safronov (80’ Csóka Do.), Gergényi (62’ Bedi) – Szalay (77’ Klausz), Sankovic (62’ Kovács), Szendrei (62’ Soltész), Tajti (62’ Németh), Meshack (69’ Milovanovikj) – Sajbán (69’ Ikoba)