Második csapatunk a Zsámbéki SK vendégeként léptek pályára

Az NB III. Nyugati csoportjának 20. fordulójában az újonc, Zsámbéki SK vendégei voltak fiataljaink. A szezon első mérkőzésén gól nélküli döntetlen született.

Már a mérkőzés második percében szabadrúgást végezhetett el csapatunk, Kovács Barnabás állt a labda mögé, a labda a hazaiak kapusát találta meg.

Három perccel később Boros Zsombor érkezett jó ütemben középre, lövése egy védő lábán megpattanva hagyta el a játékteret.

A 14.percben Marticsek Gergő tört kapura, Gyurján Márton könnyű szerrel hárított.

A 15. percben Boros Zsombor adott pontos labdát Olekszandr Koszovscsuknak, aki két védőt kicselezve lőtte meg a kapu jobb alsó sarkát. (0-1)

A gól után főként mezőnyjáték jellemezte a mérkőzést, apróbb szabálytalanságok törték meg a játék menetét.

A 36.percben Philip Baloteli passzolt Boros Zsombornak, aki erős lövéssel fordult kapura, a védők csak szögletre tudtak menteni.

Az első játékrészben nagyobb helyzet már nem alakult ki, egy gólos vendég vezetéssel várták a folytatást a csapatok.

A 49. percben újra Boros Zsombor villant, Tímár Bálint bravúrral tudott védeni.

A 64. percben Sárközi Norbert próbálkozott távolról, a labda azonban méterekkel kerülte el Gyurján Márton kapuját.

A 70. percben Kovács Barnabás előtt adódott lehetőség, lövése megpattant az egyik hazai védő lábán, nem sokkal ment kapu mellé.

Egy perccel később ismét Kovács Barnabás került helyzetbe, Tímár Bálint látványos hárításával ért véget az akció.

Koller Zoltánék 2023 februárjában az FC Nagykanizsa ellen nyitják majd a tavaszi szezont.

Zsámbéki SK – ZTE FC II. 0-1 (0-1)

Zsámbéki SK: Tímár, Somogyi (61’ Bíró), György, Lőrinczy, Sugár (81’ Mártonfi), Sárközi (75’ László), Kerék, Tolnay (45’ Barlangi), Zsuppán, Csabafi (61’ Harmat), Marticsek.

ZTE FC II.: Gyurján, Jóna (45’ Király), Gergely, Dóczi, Klausz, Boros, Kovács, Koszovscsuk, Baloteli (76’ Györe), Papp, Kryvotsiuk (64’ Kámi).