Négy gól született vasárnap délelőtt Zalaegerszegen

NB III.-as együttesünk vasárnap késő délelőtt a Komárom VSE csapatát fogadta, a 29. fordulóban.

A mérkőzést lendületesebben kezdte csapatunk, már a 10. percben kialakult az első komolyabb helyzetünk, Papp Csongor próbálkozott messziről, a vendégek hálóőre bravúrral hárítani tudott.

A 21. percben Sandal Dominik beadását Köles János fejelte a kapu mellé.

Három perccel később Nagy Zalán előbb a kapujából jó ütemben kimozduló Németh Ervint találta el, majd a kipattanó labdát a rövid sarokba passzolta. (0-1)

A 39. percben Nagy Tamás kezezését követően büntetőhöz jutott csapatunk, és emberhátrányba került a komáromi együttes. A büntetőt Sebestyén Lóránt végezte el, melyet Bánfalvi Dániel védeni tudott, az ismétlést Philip Baloteli lőtte vissza nagy erővel a felsőléc alá. (1-1)

Az első félidőben több nagyobb helyzet már nem alakult ki, így döntetlen eredménnyel ért véget az első játékrész.

A 49. percben egy lendületes támadás végén Bedő Roland lőtt kapura, néhány centivel ment a kapu mellé.

Alig egy perccel később, Balabás Bence labdája csavarodott veszélyesen, kaput azonban nem talált.

Az 52. percben szöglettel következhettek a vendégek, a középre ívelt labdát Nagy Zalán fejelte el, a felsőlécről azonban kifelé pattant.

Az 55. percben szép egyéni akció után Papp Csongor lőtte ki 20 méterről a jobb alsó sarkot. (2-1)

A 67. percben Papp beadására érkezett Balabás, próbálkozása elakadt a kapusban.

A 72. percben egy szabadrúgást követően, Nagy Zalán révén egalizálni tudott a vendég csapat. (2-2)

Fiataljaink következő megmérettetése a bajnokesélyes Tatabánya otthonában lesz, április 9-én 11 órakor.

ZTE FC II. – Komárom VSE 2-2 (1-1)

ZTE FC II.: Németh, Jóna (69’ Dobos), Sebestyén, Király, Bedővári, Tullner, Bedő (61’ Csóka), Balabás (81’ Mulasics), Papp (81’ Fábián), Baloteli (69’ Varga), Kámi.

Komárom VSE: Bánfalvi, Szabó, Nagy T., Peszmeg, Tóth, Sandal, Köles, Molnár (71’ Nagy L.), Szénási (46’ Szecsődi), Hajnal (81’ Juhász), Nagy Z.

Kép forrása: Komárom VSE