A hajrában dőlt el a találkozó

Június 27-től Szlovéniában edzőtáborozik csapatunk, aminek ideje alatt két edzőmeccs is napirenden van, ezek közül az elsőt a Bohemians Praha csapatával játszottuk, csütörtök délután. A prágai csapat a cseh bajnokság negyedik helyén végzett a 2022/23-as szezonban, így már a mérkőzés előtt tudtuk, minőségi ellenfél vár ránk a nyári felkészülésünk tizedik napján.

A két csapat napsütötte pályán méretette meg magát a szlovéniai Ptujban, a találkozó pedig lendületesen indult.

Nyitásként Tajti indította Szalayt, aki középre passzolta Szendreinek, azonban nem sikerült értékesíteni a helyzetet.

A játékrész első tizenöt percét támadó szellem jellemezte mindkét oldalon.

A 21. percben Huszti adott be gyönyörűen Szendreinek fejre, a prágai kapus azonban hárította a szép lehetőséget.

Pár perccel később Huszti passzolt Sajbán elé, aki elérve a játékszert, visszasarkazva próbált lehetőséget teremteni az érkező Huszti elé, de fiatal játékosunk lemaradt róla.

Az utolsó pár percben a cseh együttes előtt adódott lehetőség, Senkó védte a közeli, középre tartó lövést.

A félidő további részében is akadtak lehetőségek csapatunk előtt, értékesíteni azonban nem sikerült őket, ahogyan az ellenfél számára sem koronázódott sikerrel a harcias küzdelem, így gól nélküli félidővel vonultunk a szünetre.

Boér Gábor a szünetben hét cserét eszközölt.

A második játékrész első helyzete Németh Dániel előtt adódott, a felső léc felé tartó lövését fogta a kapus.

Soltész lőtt a bal sarokra az 50. percben, probálkozását védte a hálóőr.

A félidő első részében uraltuk a pályát, Gyurján Márton kapuja nem forgott veszélyben.

A játékrész második felére viszont felélénkült a cseh alakulat is, több veszélyes helyzetet kidolgozva.

A mérkőzés vége előtt öt perccel a prágai csapatból egy kiugró támadó, Muzik, a jobb sarokba vágta a játékszert, megszerezve a mérkőzés első és egyben utolsó gólját.(1-0)

A következő edzőmérkőzésre július 2-án kerül sor, a Dinamo Bucarest csapata ellen.

Első félidő: Senkó - Huszti, Mocsi, Safronov, Gergényi - Szalay, Sankovic, Szendrei, Meshack - Tajti, Sajbán

Második félidő: Gyurján - Huszti (68’ Baloteli), Mocsi (63’ Tullner) Csóka, Gergényi - Mim, Kovács B., Soltész, Meshack (68’ Csóka Do.), - Németh D., Klausz