A DVTK tért haza a három ponttal

Az OTP Bank Liga 4. fordulójában a friss NB I-es kerettaggal, DVTK csapatával vettük fel a küzdelmet.

Lendületesen indult a péntek esti mérkőzés, mindkét csapat harcias mentalitással kezdte meg a találkozót, az első tizenöt percet tekintve pedig mi bizonyultunk a harciasabb félnek.

A 8. percben Ikoba előtt adódott lehetőség, azonban nem sikerült gólra váltani, majd egy perccel később Sajbán került veszélyes helyzetbe, gól azonban ebből a próbálkozásból sem született.

Hét perccel később Tajti adott be, azonban Ikoba mögé ment az átadás.

A 19. percben ismét Ikoba próbálkozott egy fejessel, körülbelül hat méterről, a játékszer a vendég hálóőr kezében landolt.

A 23. percben Tajti lőtt messziről, a labda most sem jutott túl Senticen.

Három perccel később aztán megszületett a mérkőzés első találata: Gera a tizenhatoson belülről gurított vissza, az érkező Stephen lőtt a hosszúba. (0-1)

A 34. percben ismételten Tajti próbálkozott messziről, sikertelenül.

Tíz perccel később ismét a vendégek előtt adódott lehetőség, amelyet Senkó védeni tudott.

Diósgyőri vezetéssel vonultak a csapatok a szünetre.

A szünetben egy helyen változtatott vezetőedzőnk: Ikoba helyére Szalay érkezett.

A félidő első percében Vallejo blokkolta Tajti kontráját.

Az 54. percben Szalay lőtt remek szögből, lövését azonban Gera blokkolni tudta.

Öt perccel később ismét Stephen próbálkozott, ígéretes lövése azonban a jobb kapufát találta el.

A 66. percben két helyen is változtatott Kuznyecov: Klimovich helyére Acolatse, míg Edomwonyiéra Jurani érkezett.

A 71. percben a vendégek megszerezték második találatukat is: Lukács lőtt a kapuba. (0-2)

Két perccel később ismét Lukács került veszélyes helyzetbe, lövését bravúrral védte Senkó.

A 86. percben megszületett az első, s egyben utolsó hazai találat: Szendrei a tizenhatoson kívülről talált az alsó sarokba, megszerezve ezzel első gólját ZTE színekben. (1-2)

A rendes játékidő utolsó percében ismét Senkó mutatott be egy remek védést, Jurani ziccerét hárítva.

A 89. percben megszületett a mérkőzés utolsó találata is: Pernambuco talált a hazai kapuba. (1-3)

Kitartó küzdelem után a DVTK csapata térhetett haza a három ponttal.

ZTE FC: Senkó - Huszti (73' Lesjak), Mocsi, Safronov (73' Kovács B.), Gergényi - Sankovic, Szendrei - Mim (59' Klausz), Tajti (67' Németh D.), Sajbán - Ikoba (46' Szalay)

DVTK: Sentic - Gera, Szatmári, Bárdos, Stephen - Holdampf (77' Bényei), Klimovich (66' Acolatse), Vallejo (83' Lőrinczy) - Pozeg, Edomwonyi (66' Jurani), Lukács (83' Pernambuco)