Szoros mérkőzésen arattak győzelmet fiataljaink

Az NB III. Nyugati csoportjának szezonzáró fordulójában a Kelen SC csapata érkezett Zalaegerszegre.

Már a mérkőzés elején kialakult az első veszélyes hazai helyzet, a 2. percben Király Marcell beadását Csóka Dominik csúsztatta meg, Varga László fejese nem sokkal ment kapu mellé.

A 8. percben Csóka ugratta ki jó ütemben Philip Balotelit, a labda az oldalhálót érte.

Két perccel később, ismét Varga villant, távoli lövése az oldalhálóban kötött ki.

A 13. percben vendégek szögletét követően Oláh László próbálkozott, Király tökéletes ütemben blokkolt.

A 18. percben Kámi Belián passzolt a szélen megszökő Balotelinek, akinek beadását Csóka vette le és lőtt kapura, a játékszer egy védőn megpattanva kötött ki a hálóban. (1-0)

A 21. percben Király középre tett labdáját hárították a vendég védők, azonban egy rossz ütemű hazaadást követően került helyzetbe a szemfüles Varga, a kapust átemelve szerezte meg a mérkőzés második találatát. (2-0)

A 26. percben Vass Benjámin próbálkozása szállt a kapu fölé.

A 36. percben Vass lőtt közelről kapura, a labda Németh Ervin keze alatt gurult a hálóba. (2-1)

Mozgalmas félidőt követően egygólos hazai előnnyel vonultak az öltözőbe a csapatok.

Az 52. percben Babinszky Bence használta ki a zalai védők hibáját, ezzel kiegyenlítve az eredményt. (2-2)

A 62. percben Csóka ugratta ki jó ütemben Királyt, a beadásra Varga érkezett, és nagy erővel a kapuba továbbított. (3-2)

Két perccel később Kámi próbálkozott távolról, Köcse Bence hárítani tudott.

A 71. percben Baloteli próbálkozását mentette a vendég hálóőr szögletre.

A mérkőzés végéig veszélyesebb lehetőség már nem alakult ki, fiataljaink magabiztosan őrizték az előnyt, így az idei pontvadászatot győzelemmel zárták.

ZTE FC II. – Kelen SC 3-2 (2-1)

ZTE FC II.: Németh, Jóna, Sebestyén, Dóczi, Király, Varga, Tullner, Csóka (82’ Györe), Baloteli (75’ Bedő), Kryvotsiuk, Kámi (75’ Dobos).

Kelen SC: Köcse, Vass, Oláh, Simon, Babinszky, Wild (46’ Módly), Rónaszéki (71’ Angyal-Tóth), Pintér, Rétyi (71’ Samu), Tímári (46’ Kulánda), Szalai.

Kép forrása: Jóna István