1-2-es végeredménnyel zárult a viadal a ZTE Arénában

Csütörtök este az NK Osijek csapata érkezett hozzánk a ZTE Arénába az Európa konferencia-liga második selejtezőkörének visszavágójára.

Az első nagyobb helyzetre a hetedik percig kellett várni: Szalay iramodott meg a kapu irányába, passzolt a bal szélen érkező Tajtinak, akinek lövését Jugovic mentette szögletre.

Két perccel később az NK Osijek támadott, Caktas tizenkét méterről próbálkozott, Gyurján bravúrral menteni tudott, ám a kipattanó labdába szerencsétlenül ért bele Gergényi, az eszéki vezető gólja róla került a hálóba. (0-1)

A 17. percben Drambayev beadására érkezett jó ütemben Pusic, Gyurján ismét bravúros védést mutatott be.

Nyolc percre rá Tajtival szemben szabálytalankodtak, Szalay állt a labda mögé és csavart a kapu jobb sarka irányába, azonban néhány centivel célt tévesztett.

A 32. percben Gergényi beadását fejelte vissza a kapu elé Huszti, Meshack ballal a kapu fölé bombázott.

Boér Gábor kényszerűségből cserélt a 35. percben: a sérülést szerző Meshack helyére Ikoba érkezett.

A 41. percben Grzan jobb oldai beadását Caktas bólintotta mellé.

Négy perccel az eset után Huszti távoli beadása szállt el mindenki előtt.

Az első játékrész hosszabbításának első percében Mocsi középre fejelt labdáját továbbította a kapu bal felső sarka felé Sajbán, ám Malenica menteni tudott.

A szünetig már nem változott az eredmény, így a vendég együttes várhatta előnyből a második játékrészt.

A félidő első helyzete Szalay nevéhez köthető, a 49. percben tizenöt méterről célozta meg a jobb felsőt, az eszék hálóőr védeni tudott.

Egy perccel később, Ikoba veszélyeztetett egy Huszti beadás után.

A vendégek első cseréje az 59. percben kényszerűségből történt: Jugovic helyén Fiolic folytatta.

A 61. percben Tajti erős lövése a kapufáról pattant a játéktéren kívülre.

Hét perccel később vezetőedzőnk három cserét eszközölt: Sankovic helyére Kovács, Sajbán helyére Csóka, Tajti helyére pedig Klausz érkezett.

A 74. percben aztán megszerezte második gólját is a vendég csapat, Grzan bal oldali beadását Spoljaric továbbította a jobb alsó sarokba. (0-2)

A 80. percben Huszti középre gurított labdáját Kovács lőtte a felső léc fölé.

Egy perccel később Gergényi hagyta el a pályát, helyére Milovanovikj érkezett.

A 82. percben Ikoba szépített, Fiolic rúgta rá a labdát, amelyet a jobb alsóba gurított. (1-2)

A mérkőzés utolsó percében Spoljaric próbálkozott a tizenhatos vonaláról, Gyurján azonban magabiztosan fogta a labdát.

Az NK Osijek csapata harcolta ki tehát a továbbjutást az Európa konferecia-liga következő körébe.

Összeállítások:

ZTE FC: Gyurján – Gergényi (81' Milovanovikj), Safronov, Mocsi, Huszti – Tajti (68' Klausz), Sankovic (68' Sankovic), Szendrei, Meshack (35’ Ikoba) – Szalay, Sajbán (68' Csóka)

NK Osijek: Malenica – Drambayev, Mkrtchyan, Brlek, Grzan (81' Rezan) – Jugovic (58' Fiolic), Evangelou, Nejasmic – Caktas (66' Spoljaric), Milérez (81' Fucak), Pusic (66' Hiros)