Mint ismeretes, klubunk jóváhagyta az Újpest FC halasztási kérelmét, ennek köszönhetően az eredetileg vasárnap 14:30-ra kiírt OTP Bank Liga-mérkőzés december 23-án kerül pótlásra a Szusza Ferenc Stadionban.

A döntés részleteiről Végh Gábort egyesületünk elnökét kérdeztük.

 

Mikor érkezett a fővárosiak kérése?

A tegnapi nap folyamán kaptuk meg a lila-fehérek kérelmét.

 

Sokáig gondolkozott a válaszon?

Egy ilyen ügyben nincs min gondolkozni, egyértelmű volt a döntésünk. A kialakult helyzetben feltétlen összetartásra van szükség a sportélet minden szereplőjétől.

 

A ZTE FC szellemiségében milyen helyet foglal el a Fair Play?

Ez a sport alapja. Mindenek felett áll és semmi sem írhatja felül. Nem csak ebben a szituációban, de most kiemelten fontos. A pályán ellenfelek vagyunk, nem ellenségek. Nálunk a Zeténél tisztességtelen egy fekvőbe belerúgni. Nem akarunk etikátlan előnyre szert tenni, akkor sem, ha számunkra is kardinális lenne a győzelem és a pontok.

 

Gondolja, hogy a klub cselekedete követendő példaként szolgálhat a bajnokság többi résztvevője számára?

Nagyon remélem! Bármelyik klubtól érkezett volna ilyen jellegű kérés, a mi eljárásunk változatlan maradna.

A tisztesség nekünk nem kérdés!